49 אירועים על הגג > מאמרים > איך תבחרו צלם לאירוע שלכם?

איך תבחרו צלם לאירוע שלכם?

כמה טיפים שיקלו עליכם בבחירת הצלם:

  • בדיקת תיק עבודות

לכל צלם שמכבד את עצמו, יש תיק עבודות ברשת שניתן לרפרף בו ולהתרשם מאיכות העבודה ומסגנון הצילום. זכרו שצילום איכותי יתעד לא רק את הרגע, אלא גם את החוויה הרגשית של המצולמים, וזו אמורה לרגש גם אתכם. אתם אמורים לקבל תמורה לכספכם, לכן בדקו שהתמונות צולמו במצלמה איכותית ומקצועית ולא במצלמה חובבנית, ואת כך שסרט הווידאו צולם, עובד ונערך כראוי.

  • מקצועיות

שוק הצלמים מוצף, לכן עליכם לבחור צלם אירועים מומלץ מכל ההיצע הקיים בשוק. עשו סינון שוק מוקפד, חפשו המלצות מחברים, בדקו ביקורות ברשת, באתר האישי של הצלם או בעמוד הפייסבוק שלו. צרו קשר עם הצלם על מנת לוודא שהוא מהימן, ישר ושירותי, משדר אתכם על אותו הגל, ויצליח להתכוונן לרצונותיכם ושאיפותיכם. תכנון אירוע והוצאתו לפועל יכול להיות כאב ראש לא קטן, לכן הצלם אמור להיות רגיש למצב ומבין.

בדקו את יכולותיו החברתיות. הצלם מהווה חלק חשוב מהאירוע, הוא יוצר אינטראקציה עם כלל החוגגים ורצוי שהוא יהיה תקשורתי, נעים הליכות, חייכן ומנומס.

בהמשך, קבעו פגישה עם הצלם בסטודיו על מנת לבחון את איכות הציוד שלו ואת תיק העבודות שלו מקרוב. צלמים לרוב עובדים בצוות יחד עם עוזר צלם או צלם מקצועי נוסף, לכן חשוב שתכירו מקרוב גם את הצוות המתלווה.

  • חבילות צילום ומחירן

כפי שציינתי, משום שצלמי האירועים הם רבים, הם מציעים חבילות צילום בטווח מחירים רחב מאוד ומשתנה. בררו מהו המחיר הממוצע בשוק והאם הוא מתאים לכם. זכרו שצלם איכותי ומקצועי אמנם יגבה מחיר גבוה יותר מצלם מנוסה פחות, אך ההוזלה עלולה להעלות לכם ביוקר משום שאיכות השירות ואיכות הצילום עלולים להיפגע.

חשוב לבדוק מהי חבילת הצילום המוצעת לכם ולברר מראש על תוספות לתשלום למיניהן. כמה צילומי סטילס החבילה כוללת? בכמה צילומי מגנטים מדובר? האם מדובר באלבום דיגיטלי בלבד או גם באלבום מודפס? מה לגבי אורך סרט הווידאו? כמה יעלה להוסיף מצלמת רחף?

החליטו מראש מהם שירותי הצילום הרצויים לכם וסכמו על כך עם הצלם כדי למנוע הפתעות עבורו ובעיקר עבורכם.

צילום אירועים הוא אספקט חשוב ומשלים שיש לקחת בחשבון בתכנון האירוע. לכן, הקפידו לבחור את הצלם בקור-רוח, ולוודא שהוא אכן מחויב לתהליך הצילום ולנדרש ממנו. והחשוב מכל, אל תשכחו לחייך כי זה מתועד.